• Nemokamas pristatymas nuo 45€
  • Pristatymas per 1-3 d.d.
  • Saugus apsipirkimas
  • Stipriausi Lietuvoje
Facets
Image
Ant moters blauzdos kremu nuo saulės užrašyta SPF

Kas yra SPF ir kaip jį suprasti?

Saulės spinduliai teikia šilumą ir šviesą, tačiau ilgalaikis saulės ultravioletinių (UV) spindulių poveikis gali sukelti nudegimus, ankstyvą senėjimą ir didesnę odos vėžio riziką. Čia į pagalbą ateina apsauginiai kremai nuo saulės, o apsaugos nuo saulės faktorius (SPF) yra labai svarbus veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti. Šiame straipsnyje atskleisime SPF paslaptis ir suprasime jo svarbą apsaugant odą nuo žalingo saulės poveikio.

Kas yra SPF?

Kad suprastume SPF sąvoką, pirmiausia turime ją apibrėžti. SPF - tai santrumpa, reiškianti apsaugos nuo saulės faktorių, t.y. matas, kuriuo matuojamas priemonių nuo saulės gebėjimas apsaugoti mūsų odą nuo UVB spindulių. UVB spinduliai yra pagrindinė nudegimų nuo saulės priežastis. SPF paprastai nurodomas ant apsaugos nuo saulės priemonių etikečių ir svyruoja nuo 5 iki 50 arba net daugiau. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad SPF atspindi tik apsaugos nuo UVB spindulių lygį ir neatsižvelgia į apsaugą nuo UVA spindulių, kurie taip pat gali pažeisti odą.

Labai svarbu suprasti, kad SPF nerodo bendro apsauginio kremo nuo saulės veiksmingumo. Tai tik apsaugos nuo UVB spindulių matas, neatsižvelgiant į tokius kintamuosius kaip prakaitas, vanduo ar buvimo saulėje trukmė.
 

Kaip veikia SPF?

SPF veikia prailgindamas laiką, per kurį oda paraudonuoja arba nudega, palyginti su neapsaugota oda. Pavyzdžiui, jei jūsų oda pradeda degti po 10 minučių buvimo saulėje be apsauginio kremo, su SPF 30 apsauginiu kremu teoriškai galite būti saulėje maždaug 300 minučių (10 minučių x 30 SPF). Tačiau šis apskaičiavimas atliekamas darant prielaidą, kad apsauginiu kremu nuo saulės tepama tolygiai ir gausiai, o realiame gyvenime taip dažnai nebūna.
Svarbu paminėti, paraudonavusi oda nebūtinai reiškia jog nudegėte saulėje, veido raudonį gali sukelti alerginės reakcijos, lėtinė odos būklė - rožinė ir dar keletas veiksnių, kokie jie ir kaip juos gydyti skaitykite čia.

Svarbu suprasti, kad apsauginio kremo nuo saulės veiksmingumas laikui bėgant mažėja dėl tokių veiksnių, kaip prakaitavimas, maudymasis ir trintis su drabužiais. Todėl labai svarbu reguliariai pakartotinai tepti apsauginį kremą nuo saulės, kad būtų išlaikyta tinkama apsauga.

Labai svarbu atkreipti dėmesį, kad apsauginiu kremu nuo saulės reikia gausiai ir tolygiai tepti visas atviras odos vietas. Daugelis žmonių nepakankamai įvertina apsauginio kremo nuo saulės kiekį, reikalingą tinkamai apsaugai. Bendroji rekomendacija yra naudoti maždaug pilną stiklinę apsauginio kremo nuo saulės visam kūnui padengti. Nepamirškite atkreipti ypatingą dėmesį į dažniausiai nepastebimas vietas, pavyzdžiui, ausis, nugarinę kaklo dalį ir net pėdų viršų.
 

Tinkamo SPF pasirinkimas

Renkantis apsauginį kremą nuo saulės, labai svarbu pasirinkti tinkamą SPF. Svarbu atkreipti dėmesį, kad apsaugos lygis nedidėja proporcingai SPF vertei. Pavyzdžiui, apsauginis kremas nuo saulės su SPF 30 nesuteikia dvigubai intensyvesnės apsaugos nei apsauginis kremas nuo saulės su SPF 15.

Taip pat svarbu atsižvelgti į tokius veiksnius, kaip jūsų odos tipas, saulės spindulių intensyvumas ir buvimo saulėje trukmė. Žmonėms, kurių oda šviesi arba jautri, gali reikėti didesnio SPF, kad būtų užtikrinta tinkama apsauga, o tamsesnę odą turintys žmonės gali būti atsparesni saulės poveikiui ir rinktis mažesnį SPF. 
 

SPF ir plataus spektro apsauga

Nors SPF pirmiausia matuoja apsaugą nuo UVB spindulių, ne mažiau svarbu atsižvelgti į apsaugą nuo UVA spindulių. UVA spinduliai gali prasiskverbti giliau į odą ir sukelti ankstyvą senėjimą, raukšles ir didesnę odos vėžio riziką.

Kad užtikrintumėte visapusišką apsaugą nuo saulės, ieškokite apsauginių kremų nuo saulės su užrašu "platus spektras", kurios dažniausiai apsaugo ir nuo UVA, ir nuo UVB spindulių.
 

Visapusiškos apsaugos nuo saulės svarba

Nors apsauginis kremas nuo saulės su tinkamu SPF yra būtinas, jis neturėtų būti vienintelė apsaugos nuo žalingų saulės spindulių priemonė. Siekiant didžiausio veiksmingumo, svarbu pasitelkti ir kitas apsaugos nuo saulės priemones.

Dėvimi apsauginiai drabužiai, pavyzdžiui, marškiniai ilgomis rankovėmis, plačiabrylės skrybėlės ir akiniai nuo saulės, gali tapti papildoma apsauga nuo UV spindulių. Taip pat rekomenduojama ieškoti pavėsio didžiausios saulės spinduliuotės valandomis (paprastai nuo 10 iki 16 val.), nes tai sumažina tiesioginį saulės spindulių poveikį. 

Labai svarbu laikytis visapusiško požiūrio į odos apsaugą nuo kenksmingų saulės spindulių:

- Reguliarus tepimas: Kad apsauginis kremas nuo saulės visiškai įsigertų į odą, jį reikia tepti likus bent 15-30 minučių iki buvimo saulėje. Pakartotinai tepkite kas dvi valandas arba dažniau, jei plaukiojate, prakaituojate ar džiovinatės rankšluosčiu. 

- Apranga, apsauganti nuo saulės: Rinkitės tvirtai pasiūtus, laisvai krentančius drabužius, kurie dengia kuo daugiau odos. Geriau apsaugo tamsesnės spalvos ir storesni audiniai. 

- Ieškokite pavėsio: Kai tik įmanoma, ieškokite pavėsio, ypač didžiausio aktyvumo valandomis, kai saulės spinduliai yra stipriausi. 

- Atkreipkite dėmesį į atspindžius: Atminkite, kad tokie paviršiai kaip vanduo, smėlis, sniegas ir betonas gali atspindėti ir sustiprinti UV spinduliuotę. Tokioje aplinkoje imkitės papildomų atsargumo priemonių. 

- Saugokitės dehidratacijos: Apsaugokite savo odą ne tik apsauginiu kremu nuo saulės, tačiau pasirūpinkite išgeriamo vandens kiekiu, nes per mažas kiekis vandens organizme sukelia dehidratuotą odą ir tuomet oda yra labiau pažeidžiama kenksmingų UV spindulių.
Oda dehidratuoja ne tik geriant per mažai vandens, ją reikėtų papildomai tepti drėkinamaisiais veido ir kūno kremais, Tuomet tinkamai sudrėkinta oda bus mažiau pažeidžiama UV spindulių. Plačiau apie tai, kodėl dar svarbu drėkinti odą, skaitykite čia.
 

SPF supratimas yra labai svarbus priimant pagrįstus sprendimus dėl apsaugos nuo saulės. Nors SPF matuoja apsaugos nuo UVB spindulių lygį, svarbu nepamiršti, kad visapusiška apsauga nuo saulės apima ir apsaugą nuo UVA spindulių. Norint išsaugoti sveiką odą, labai svarbu pasirinkti tinkamą SPF, jį papildyti kitomis apsaugos nuo saulės priemonėmis ir laikytis holistinio požiūrio į apsaugą nuo saulės.

Taigi, kai kitą kartą išeisite į saulę, nepamirškite pirmenybę teikti apsaugai nuo saulės, gausiai tepkite apsauginiu kremu, ieškokite pavėsio ir dėvėkite apsauginius drabužius. Pasirinkę saulei palankų gyvenimo būdą, galėsite mėgautis gamta ir kartu apsaugoti odą nuo žalingo UV spinduliuotės poveikio.
Tačiau, dažniausiai visi nori bent šiltuoju sezono metu atrodyti įdegę, norint pasiekti tobulai įdegusio kūno efektą be žalingo deginimosi, mūsų asortimente rasite gausų pasirinkimą saulės kosmetikos: geriausią apsaugą nuo saulės, savaiminio įdegio priemones, o jeigu norite įdegti natūraliai, asortimente rasite ir priemonių įdegiui skatinti, kurios taip pat apsaugo odą nuo žalingų saulės spindulių bei užkerta kelią senėjimo požymių atsiradimui.

Prekė pridėta

Kiekis: Kaina:
Apmokėti